תיאור תמונות

תיאור גלויה חנה, ריקי

התמונה שלפנינו בשחור לבן. שתי ילדות כבנות 5 ו-6  לבושות שמלות חורף פשוטות. מעליהן סוודרים בלויים. גרביהן הארוכים קרועים בחלקם. הן לא מסורקות ומסתכלות היישר אל המצלמה. הצעירה , בימין התמונה מחזיקה בקבוק זכוכית שנוזל לבן בתוכו, כנראה חלב. השנייה נושאת על מותנה תינוק כבן שנה או יותר. בניגוד להן,  הוא לבוש בבגדים קצרים , סנדלו הגלוי קרוע ופניו מלוכלכים. הן עומדות על מרצפות שבורות ורטובות מאחוריהן שבכה רעועה.

 

 

אורנה אזולאי ודביר גוטל

נער על סוס (תמונת שמן על קנבס, 1765):

נער בבגדי רכיבה מקצועיים: חולצה אדומה, מכנסיים בצבע בז', גרביים לבנים, נעליים שחורות וכובע קסקט שחור רוכב על סוס שחור ואצילי, ראשו זקוף וזנבו מסודר בקפידה. הם נמצאים בשדה פתוח ושטוח. בצד התמונה ישנה בקתה, במרחק לכיוון האופק יש עצים ובקתה ביניהם ובאופק הרחוק יותר עצים נוספים. צבע העשב והעצים צהבהב מעט ומעיד על תחילת הסתיו, כמו כן העננים האפורים בשמיים שמהווים את הרקע העיקרי של התמונה.

 

 

 

 

רותם כרמלי ועדי קרוב.

הציור שלפנינו הוא "אם וילדה" של הצייר סר ויליאם רוטנשטיין, משנת 1903, שמן על קנבס.בתמונה אם וילדה, בחדר בהיר, בעל תקרה גבוהה. החדר מסודר ונקי, כמעט סטרילי. האח תופסת את מרבית התמונה ועל אדן האח, חפצי נוי שונים. האם יושבת על כסא כהה, לבושה בשמלה שחורה ארוכה, שערה הבהיר אסוף על עורפה. קשה לראות היכן נגמר הכסא והיכן מתחילה האשה. על ברכיה עומדת ילדה והאם ספק מחזיקה - ספק מרחיקה את ילדתה. נדמה שהאם עוצמת את עיניה. הילדה לבושה שמלה כחולה, מחזיקה בידה תפוח, לחייה סמוקות. צבע שיערה וצבע עורה של הילדה זהים לאלה של האם.  הילדה מביטה מעבר לאם, לכיוון האור המגיע מפינת החדר ומרמז על חלון שם. למרות המגע הפיזי ביניהן, עולה מהציור תחושת ניכור. לתחושה זו, מוסיף מראהו המוקפד של החדר.