תיאור קולי ראשון בישראל  6 ינואר 15

 הצגת "המוגבלים" אמש בבית החייל

עדי ומיקי

יישר כוח על ההכנות ההשקעה ויכולת התיאור הסימולטאני בטון רגוע וענייני. שמעתי אף את הנגיעה הרומנטית בקולו של מיקי כשתיאר את רגע ההתאהבות של צוריאל באסתר. הקטע המתאר את ורה המושכת את אסתר למראה היה מדויק כמו כפפה ליד. קולה של עדי  נעים מאד והיא מדייקת בתיאור. החזרה שלה על קריאת השלטים הועילה מאד להבנת הנקרא. היה נעים ומעודד לשמוע תגובה מפי אחת הצופות, חני נדמה לי, שאמרה לעדי עד כמה החוויה התיאטראלית השפיעה עליה בפעם הראשונה בחייה. וזו אכן גם הייתה הצגת הבכורה של תיאור קולי בישראל.

הערות בונות:

בנסיעה לירושלם במונית עם עמוס שאלתי אותו אם היה רוצה לשמוע במהלך ההצגה גם תיאור קצר של הבגדים. למשל "ורה נכנסת בחליפה אדומה מחויטת" או משהו כזה. הוא חשב וגם אני שזה היה מוסיף.  (בנוסף לתיאור בסיור המקדים).

גם תיאור קצר מאד של תגובות חשובות המעוררות צחוק. למשל תגובת טוביה כשרואה את ינון בטייץ. זה מזכיר את הדבל טייק המופתע המעורר תגובת צחוק בקהל. אולי משהו  בסלנג  כמו  "טוביה נגנב מהטייץ ההדוקים של ינון" ...

כדאי לשים לב מתי הם אוחזים ידיים ומתי מתחבקים.

נדמה לי שצהל לא עשה גלגלון . אם אכן זו גם ההתרשמות שלכם כדאי לשים לב לאלתורים על הבמה . הם חשובים יותר ממה שנכתב.

הטלית ותפילתו  של נדיב ליד הסולם לא תוארו. גם לא נינה שציירה או כתבה.

לעדי היה מקום להוסיף את ליטוף פניו של אביה של אסתר. גם להוסיף בקצרה לגבי טוביה " בקבוקון קטן בידיו"  חמדה הסתירה תחילה את הפרחים מאחורי גבה. נדיב נכנס עם תרמיל על גבו. ינון בכובע נוצה מניף בסוף שלט THE END      הסוף.

טכני :

האוזניות  שרתו את המטרה בהצלחה רבה. הקליטה הייתה טובה. רק הערה למנגישים בכלל: נסו למקם את המיקרופון שלכם כך שעיצורים שורקים לא יודגשו. למשל מיקום המיקרופון סנטימטר מתחת לפה ולצידו תוכל לשפר את הצליל. אבל זה אינדיבידואלי.

חברים בלי נורית זה לא היה קורה תודו !

אנחנו על המפה !

תודה

מוטי

לינק לתיאור הקולי של סוף ההצגה – עדי           

לינק דוגמה – מיקי

הסיור המקדים ופגישה עם השחקנים

לחצו על CC לכותרת ועל המלבן בימין להגדלת המסך